Aplikace Map4dive je nyní ve fázi pilotního testování uzavřenou skupinou uživatelů.
Cílem této fáze je získat zpětnou vazbu od reálných uživatelů během skutečných ponorů a ověřit fungování na různých mobilních zařízeních.
Současná verze aplikace je kompatibilní s Android 4.4 a výše. V průběhu vývoje a testů proběhlo cca. 80 reálných ponorů do hloubek 30-50m.
Pokud by jste se chtěli tohoto testování zúčastnit, pokračujte vyplněním pozvánky do skupiny pilotních uživatelů.
Zapojením se do pilotního testování získáte:
Zřejmě se Vám nebude chtít brát s sebou pod vodu nejnovější mobil - proto se snažíme udržet kompatibilitu i se staršími mobily s Androidem od verze 4.4 výše.
Na druhou stranu, Váš mobil bude vystaven poměrně vysokému tlaku, a je dobré pokud bude v dobré kondici. Především doporučujeme vybírat model s kvalitním krycím sklem displeje.
Pro plné využití všech možností aplikace doporučujeme osazení snímačem fotoaparátu s vyšší světelností (focení objevů), a pokud je to možné také barometrem (možnost automatické detekce zanoření).
Po přepnutí do módu ponoru je aplikace nastavena tak, aby nešla vypnout (případně se vracela zpět na místo, kde byla přerušena).
Jediné tlačítko, které nelze softwarově potlačit je vypínací tlačítko - proto jej doporučujeme mechanicky překrýt, tak aby nedošlo během ponoru k jeho promáčknutí (ideální je např. plastová šablonka).
Při návrhu aplikace jsme zvažovali využití měkkých či tvrdých "foto" pouzder pro ochranu mobilu během ponoru. Tvrdá pouzdra jsou dle typu určena do hloubek 30 či 40 m. Měkká podvodní pouzdra jsou určená výrobci pro hloubky do 10m, z principu však těsní s přibývající hloubkou lépe - omezením je pouze tuhost vloženého mobilu.
Na základě úvodních zkoušek jsme se rozhodli, pro podporu měkkých plastových pouzder. Oproti tvrdým "foto pouzdrům" mají především tyto výhody: