Začít je snadné, poradíme vám jak

 

faeture plan

Aplikace Map4dive je nyní ve fázi pilotního testování uzavřenou skupinou uživatelů.

Cílem této fáze je získat zpětnou vazbu od reálných uživatelů během skutečných ponorů a ověřit fungování na různých mobilních zařízeních.

Současná verze aplikace je kompatibilní s Android 4.4 a výše. V průběhu vývoje a testů proběhlo cca. 80 reálných ponorů do hloubek 30-50m.

Pokud by jste se chtěli tohoto testování zúčastnit, pokračujte vyplněním pozvánky do skupiny pilotních uživatelů.

Zapojením se do pilotního testování získáte:

  • časově neomezenou bezplatnou licenci všech následujících verzí aplikace
  • příležitost ovlivnit další vývoj aplikace, ovlivnit priority dalších rozšíření aplikace o Vámi preferované funkce
  • nové verze a rozšíření aplikace v předstihu
  • přístup k pilotní komunitě uživatelů
  • a v neposlední řadě, být od začátku u toho ...

Začněte zde:

 


Volba mobilního telefonu

 

faeture plan

 

Zřejmě se Vám nebude chtít brát s sebou pod vodu nejnovější mobil - proto se snažíme udržet kompatibilitu i se staršími mobily s Androidem od verze 4.4 výše.

Na druhou stranu, Váš mobil bude vystaven poměrně vysokému tlaku, a je dobré pokud bude v dobré kondici. Především doporučujeme vybírat model s kvalitním krycím sklem displeje.

Pro plné využití všech možností aplikace doporučujeme osazení snímačem fotoaparátu s vyšší světelností (focení objevů), a pokud je to možné také barometrem (možnost automatické detekce zanoření).

Po přepnutí do módu ponoru je aplikace nastavena tak, aby nešla vypnout (případně se vracela zpět na místo, kde byla přerušena).

Jediné tlačítko, které nelze softwarově potlačit je vypínací tlačítko - proto jej doporučujeme mechanicky překrýt, tak aby nedošlo během ponoru k jeho promáčknutí (ideální je např. plastová šablonka).


Výběr podvodního pouzdra

 

faeture plan

 

Při návrhu aplikace jsme zvažovali využití měkkých či tvrdých "foto" pouzder pro ochranu mobilu během ponoru. Tvrdá pouzdra jsou dle typu určena do hloubek 30 či 40 m. Měkká podvodní pouzdra jsou určená výrobci pro hloubky do 10m, z principu však těsní s přibývající hloubkou lépe - omezením je pouze tuhost vloženého mobilu.

Na základě úvodních zkoušek jsme se rozhodli, pro podporu měkkých plastových pouzder. Oproti tvrdým "foto pouzdrům" mají především tyto výhody:

  • snadná dostupnost, nízká cena, kompatibilita s téměř všemi mobily (foto pouzdra existují pouze pro několik málo modelů, k objednání většinou z Číny, cena kolem 100USD)
  • plná funkčnost telefonu v pouzdru (s výjimkou snímače otisku prstů a konektorů pro dobíjení a sluchátka) - tzn. do obalu můžete strčit telefon již během přípravy či cesty na ponor, není potřeba to řešit až těsně před ponorem, okamžitě po vynoření je možné telefon použít např. pro volání v nouzi
  • těsnost pouzdra se z principu jejich konstrukce s přibývající hloubkou zvyšuje - omezením je pouze tuhost konstrukce vloženého telefonu - máme ověřenu těsnost a funkčnost při hloubkách kolem 50m
  • odolnost, trvanlivost, menší náchylnost na "uživatelskou chybu" a snadnější možnost ověření vodotěsnosti - pokud pouzdro nenatrhnete, je téměř nezničitelné (oproti křehkým foto pouzdrům s problematickými těsněními pomocí O kroužků). Pokud pouzdro při nafouknutí drží vzduch - je téměř jisté že je v pořádku.

Při testech se nám osvědčila pouzdra, která umožňovala uchycení na ruce pomocí dodávaného popruhu (ideální umístění pro navigaci během ponoru) a současně možnost snadného odepnutí pouzdra z popruhu pro účely focení. Současně je třeba pohlídat, aby okraje pouzdra nepřekrývaly proximity a světelný senzor, a současně maximálně kryly mechanické ovladače pro zapínání/vypínání mobilu a hlasitosti - nám se osvědčilo pouzdro DiCAPac Action WP-C1A (toto je ve velikosti testovacího Samsungu S5).

 


Pozvánka k testům

 

faeture plan